Jak przyspieszyć Twoją stronę internetową?

Jak przyspieszyć Twoją stronę internetową?

Jak poprawić prędkość Twojej strony?

Doświadczenie użytkownika w dużej mierze zależy od szybkości witryny. Powszechnie wiadomo, że zakres naszej uwagi nie jest już taki, jak kiedyś, a odwiedzający witrynę szybko się niecierpliwią. Jeśli Twoja witryna ładuje się dłużej niż dwie sekundy, musisz wprowadzić kilka poważnych ulepszeń.

Google mierzy prędkość witryny

Jeśli chodzi o ranking stron internetowych, Google bierze pod uwagę szybkość ładowania się strony. Chociaż tak naprawdę największy wpływ ma to na strony, które ładują się dłużej niż 2 sekundy. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek pomaga zapewnić, że strona jest szybka, łatwo dostępna i użyteczna dla użytkownika.

Jakie ulepszenia mogę wprowadzić, aby zwiększyć szybkość mojej witryny?

Kompresuj swoje obrazy i filmy

Obrazy i filmy są głównymi winowajcami niskiej prędkości witryny; im więcej zdjęć i filmów umieścisz na każdej stronie, tym dłużej zajmie ładowanie.  Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze mediów do swojej witryny:

Zmień rozmiar swoich zdjęć zgodnie z parametrami projektu

Użyj formatu obrazu JPG dla wszystkich obrazów; używaj PNG tylko wtedy, gdy wymagana jest przezroczystość

Użyj narzędzi do kompresji, aby skompresować wszystkie obrazy i filmy, aby maksymalnie zmniejszyć rozmiar pliku

Ogranicz liczbę wszystkich zasobów na każdej stronie, aby zmniejszyć całkowity rozmiar

Osadzaj filmy za pomocą platform hostingowych innych firm

Użyj buforowania przeglądarki

Buforowanie przeglądarki zapamiętuje wcześniej załadowane zasoby, takie jak obrazy, dane, logo i stopki, więc nie musi ich ponownie ładować przy każdym nowym odwiedzającym. Oszczędza to dużo czasu, umożliwiając szybsze ładowanie witryny przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia serwera.

Napraw każdy uszkodzony link

Co się stanie, gdy klikniesz link i od razu przejdziesz do błędu 404? Opuszczasz tę witrynę i idziesz poszukać innej. Szybkość witryny nadal stanowi problem, ponieważ odwiedzający czekają na załadowanie witryny tylko po to, by zostać powitanym błędem. Naprawiając wszystkie uszkodzone linki, gwarantujesz, że użytkownicy nie tylko dotrą do Twojej witryny, ale także szybko.

Zaimplementuj przyspieszone strony mobilne (AMP)

AMP używa formatu open source do usuwania niepotrzebnych treści, dzięki czemu Twoje strony mobilne ładują się szybciej. Bez względu na to, z jakiego urządzenia odwiedzający uzyskują dostęp do Twojej witryny, ważne jest, aby rozpoznać prędkości ładowania stron na wszystkich z nich.

Podsumowując, jeśli Twoja strona internetowa nie jest szybka, nie zostanie ona zauważona. To takie proste i nie zmieni się to w najbliższym czasie. Ponieważ użytkownik staje się coraz mniej tolerancyjny na powolne witryny, ważniejsze niż kiedykolwiek jest szybkie działanie witryny.

Brak komentarzy

Skomentuj wpis